wbijam.pl

Archiwum wiadomości dotyczących anime Fumetsu no Anata e

[anime] Fumetsu II 11: „Wartość ciała”.

Już za dwa tygodnie w niedzielę, 8 stycznia o godzinie 19:00 (11:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 11. odcinek drugiej serii anime Fumetsu II zatytułowany „Wartość ciała”. „Po zakończeniu treningu na statku Fushi przenosi się razem z Eko do królewskiej stolicy Sonii, Renril. W związku z zapowiedzią kołatników, że przypuszczą na to spokojne i piękne miasto atak, Nieśmiertelny szykuje się do jego obrony za pół roku. W tym samym czasie Królestwo Uralis czyni przygotowania do wysłania do Renril swoich wojsk. Aż w końcu pod skrzydłami Fushiego zbierają się nowi przyjaciele, Kai, Hairo i Messar. Jednak Kulek martwi się przypisanymi im rolami...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 25.15.2022

[anime] Fumetsu II 10: „Zrozumienie”.

Już w najbliższą niedzielę, 25 grudnia o godzinie 19:00 (11:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 10. odcinek drugiej serii anime Fumetsu II zatytułowany „Zrozumienie”. „Do ataku kołatników na Renril, stolicę królestwa Sonii, pozostaje rok. Bon idzie na audiencję do księżniczki Almy, jednakże nie zdobywa jej zaufania. Z kolei Fushi, podczas przerwy w treningu, udaje się do miasta i ratuje z pokazu dziwolągów należącą do legendarnych ceramiaków dziewczynkę, z którą zaczyna mieszkać na statku. Nieśmiertelny nadaje niemowie imię Eko (od neko, kot). Zainspirowany rozmową poprzez gliniane naczynia staje się jednością ze statkiem i rozszerza swoja pole świadomości...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 18.12.2022

[anime] Fumetsu II 09: „Rozszerzająca się świadomość”.

Już w najbliższą niedzielę, 18 grudnia o godzinie 19:00 (11:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 09. odcinek drugiej serii anime Fumetsu II zatytułowany „Rozszerzająca się świadomość”. „Kołatnicy przypuszczają zmasowany atak na główną świątynię Kościoła Bennetta. Fushiemu z trudem udaje się ewakuować cywili w bezpieczne miejsce, jednak walka jest niezwykle zacięta i zostaje mu odebranych wiele naczyń. Stojąc nad nagrobkami tych, których nie mógł ochronić, Nieśmiertelnego ogarnia bezradność. By chronić wszystkich przed wrogiem, musi stać się silniejszy. Obserwator wskazuje Kulkowi drogę do dalszego rozwoju...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 11.12.2022

[anime] Fumetsu II 08: „Poza marzeniami”.

Już w najbliższą niedzielę, 11 grudnia o godzinie 19:00 (11:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 08. odcinek drugiej serii anime Fumetsu II zatytułowany „Poza marzeniami”. „Na oczach przypatrującego się tłumu na kark skazanego na śmierć Bonshiena spada ostrze gilotyny. Arcykapłan Cylira tryumfuje. Książę nie żyje, a Fushi zostaje uznany przez Kościół Bennetta za heretyka. Niedługo potem wieści o śmierci ekscentrycznego młodzieńca roznoszą się po świecie, a Królestwo Uralis pogrążą się w smutku. Kulek i jego przyjaciele postanawiają ponownie wyruszyć w drogę. A kołatnik w lewym ramieniu Kahaku zaczyna opowiadać o swoich celach...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 04.12.2022

[anime] Fumetsu II 07: „Kara i przebaczenie”.

Już w najbliższą niedzielę, 4 grudnia o godzinie 19:00 (11:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 07. odcinek drugiej serii anime Fumetsu II zatytułowany „Kara i przebaczenie”. „Ciało zalanego stopionym żelazem Fushiego w kółko przechodzi proces destrukcji i regeneracji. W międzyczasie książę Bonshien oraz Todo, którzy zostali schwytani przez Kościół Bennetta, dowiadują się o sytuacji Chabo – chłopca umieszczonego w tej samej klatce za kradzież chleba. Proces inkwizycji trwa wiele dni i trójka więźniów jest wyczerpana. Celem arcykapłana Cylira jest uznanie Fushiego za posłańca diabła. By chronić przyjaciela, Bonshien podejmuje ważną decyzję...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 27.11.2022

[anime] Fumetsu II 06: „Heretycy”.

Już w najbliższą niedzielę, 27 listopada o godzinie 19:00 (11:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 06. odcinek drugiej serii anime Fumetsu II zatytułowany „Heretycy”. „Gdy podczas nocy spędzanej w obozowisku Kahaku proponuje Fushiemu małżeństwo, Kulek jest zdezorientowany. Ciało Parony samowolnie wyrywa się z uścisku chłopaka. Dowódca Strażników wstydzi się swojej głupoty, gdy chwilę później dowiaduje się, że to jego przodkini, Hayase, była zabójczynią dziewczyny z Ninanna. Nazajutrz Fushi i jego świta otrzymują ciepłe powitanie w mieście Entas, następnym celu ich podróży. Na miejscu czeka jednak na nich arcykapłan Kościoła Bennetta, Cyrilla, który uważa Nieśmiertelnego za demona...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 20.11.2022

[anime] Fumetsu II 05: „Wyprawa świętego”.

Już w najbliższą niedzielę, 20 listopada o godzinie 19:00 (11:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 05. odcinek drugiej serii anime Fumetsu II zatytułowany „Wyprawa świętego”. „Fushi i jego świta podróżują po całym kraju, pokonując kołatników i sukcesywnie gromadząc zwolenników. W zamku Uga w Ilsaricie, gdzie postanawiają się zatrzymać, Kulek zostaje poproszony o wskrzeszenie córki pana włości, Anny. Jednak nie da się przywrócić do życia zmarłego. Na dowód swoich umiejętności istota przekształca się w postać zmarłej dziewczynki i opuszcza zamek, pozostawiając za sobą jedynie pustą skorupę. Gdy książę Bonchien chce go ścigać, na zamku dochodzi do niewiarygodnej sytuacji...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 13.11.2022

[anime] Fumetsu II 04: „Widzący młodzieniec”.

Już w najbliższą niedzielę, 13 listopada o godzinie 19:00 (11:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 04. odcinek drugiej serii anime Fumetsu II zatytułowany „Widzący młodzieniec”. „Gdy Bonchien obiecuje Fushiemu, iż da mu nowy świat, ten jest lekko poruszony. Kulek poznaje również siostrę księcia, Pocoę, a także jego służącego, Todo. Wie jednak, że w przypadku pozostania w Uralis znów mogą zaatakować kołatnicy. Dlatego postanawia ponownie wyruszyć w podróż, o czym informuje osobliwego przyjaciela, który to z kolei oferuje, że będzie mu towarzyszył. Jaką scenerię widzą oczy księcia, który nieustraszenie się uśmiecha? Jest sprzymierzeńcem czy może...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 06.11.2022

[anime] Fumetsu II 03: „Długo wyczekiwany”.

Już w najbliższą niedzielę, 6 listopada o godzinie 19:00 (11:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 03. odcinek drugiej serii anime Fumetsu II zatytułowany „Długo wyczekiwany”. „Do Fushiego, który w poszukiwaniu przyjaciół przenosił się z miejsca na miejsce, co jakiś czas przybywali Strażnicy. I gdy w końcu odwiedza go szósty dziedzic Hayase, w miasteczku coraz większe wpływy zdobywa Kościół Benetta, który uważa Fushiego za heretyka. Tak oto Kulek postanawia towarzyszyć swoim ochroniarzom i kontynuuje podróż, dokonując cudów w odwiedzanych wioskach. Pewnego dnia zostaje jednak pojmany przez księcia Bonchiena z Królestwa Uralis i razem z Kahaku zabierają go do zamku...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 30.10.2022

[anime] Fumetsu II 02: „Tętniąca wola”.

Już w najbliższą niedzielę, 30 października o godzinie 19:00 (11:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 02. odcinek drugiej serii anime Fumetsu II zatytułowany „Tętniąca wola”. „Tonari, dawna przyjaciółka z Janandy, wyciąga Fushiego z tarapatów. Nie zdradza mu jednak swojej tożsamości, a prosi jedynie, by pokazał jej twarze osób, które do tej pory poznał. Jednak chłopak może przemieniać się tylko w ludzi, którzy opuścili ten świat. Tonari spokojnie czuwa nad Fushim, który przemieniając się w kolejnych towarzyszy, smuci się świadomością śmierci. Tymczasem Hisame ucieka do lasu z kołatnikiem...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 23.10.2022

[anime] Fumetsu II 01: „Odrodzona obsesja”.

Już w najbliższą niedzielę, 23 października o godzinie 19:00 (12:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 01. odcinek drugiej serii anime Fumetsu II zatytułowany „Odrodzona obsesja”. „Od rozstania z Pioran mija czterdzieści lat. Nieśmiertelny Fushi, samotny i znudzony, spędza swoje dni na bezludnej wyspie. I gdy postanawia, że już nigdy nie spotka się z żadnym człowiekiem, pojawia się przed nim dziewczynka z Yanome, Hisame, deklarując, że jest reinkarnacją Hayase. By uratować niewinnych ludzi przed zagrożeniem ze strony kołatników, którzy znów przeszli do działania, Fushi postanawia działać razem z nową znajomą oraz innymi strażnikami...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 16.10.2022

[anime] Znany wykonawca utworu przewodniego.

W openingu drugiej serii anime Fumetsu no Anate e (Ku twej wieczności) ponownie usłyszymy piosenkę „Pink Blood” w wykonaniu Hikaru Utady. Premiera 23 października. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 07.10.2022

[anime] Data premiery drugiej serii oraz plakat.

Upubliczniono dokładną datę premiery drugiej serii, której pierwszy odcinek zadebiutuje w niedzielę 23 października o godzinie 19:00 (12:00 czasu polskiego). Poniżej zamieszczam również ilustrację przewodnią sezonu. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 06.09.2022

[anime] Kolejny zwiastun drugiej serii.

Pojawił się kolejny trailer zapowiadający drugi sezon anime Fumetsu no Anata e, zapraszam do oglądania tutaj.

Dodano: 04.07.2022

[anime] Zwiastun, nowe studio oraz reżyser.

Nastąpią zmiany na stanowisku reżysera, a także firmy odpowiedzialnej za animację drugiego sezonu Fumetsu no Anata e. Serię wyreżyseruje Kiyoko Sayama, natomiast animację przygotuje studio Drive. Data premier (październik tego roku) oraz ilość odcinków (20) pozostają bez zmian. Pojawił się również zwiastun, zapraszam do ogląania tutaj.

Dodano: 12.04.2022

[anime] Druga seria zapowiedziana!

Dzisiaj, wraz z odcinkiem dwudziestym, została zakończona pierwsza seria opartego na mandze autorstwa Ooimi Yoshitoki anime Fumetsu no Anata e. Jednakże to jeszcze nie koniec animowanych przygód Fushiego! Zapowiedziano bowiem prace nad kolejnym sezonem, który zadebiutuje w październiku 2022 roku. Gdy tylko będą znane jakieś szczegóły dotyczące produkcji, natychmiast poinformuję Was o tym w Wiadomościach na stronie. By oczekiwanie się nie dłużyło, w nadchodzącym sezonie będę dla Was wydawał kolejne serie (m.in. wracające 86 oraz Kimetsu no Yaiba, a także Mushoku Tensei).

Dodano: 30.08.2021

[anime] Fumetsu no Anata e 20: „Pogłos”.

Już w najbliższy poniedziałek, 30 sierpnia o godzinie 22:50 (15:50 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 20. odcinek pierwszej serii anime Fumetsu no Anata e zatytułowany „Pogłos”. „Wyczekiwanie na Fushiego wydawało się Pioran nieskończonością. Choć mocno się wahał i bał konsekwencji, postanowił kontynuować życie u boku staruszki. I gdy wydawało się, że ich przyjacielska podróż będzie trwała wiecznie, ona...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałekw nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 23.08.2021

[anime] Fumetsu no Anata e 19: „Pełzająca żądza mordu”.

Już w najbliższy poniedziałek, 23 sierpnia o godzinie 22:50 (15:50 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 19. odcinek pierwszej serii anime Fumetsu no Anata e zatytułowany „Pełzająca żądza mordu”. „Kołatnicy przejmują kontrolę nad zwłokami. Dzieci wylewają łzy nad losem swoich zmasakrowanych przyjaciół, których twarzy nie rozpoznają. Gdy Fushi cofa się w szoku, Hayase zmusza go do podjęcia decyzji. Chwilę później Tonari postanawia wziąć swój los we własne ręce...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałekw nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 16.08.2021

[anime] Fumetsu no Anata e 18: „Cały czas przed siebie”.

Już w najbliższy poniedziałek, 16 sierpnia o godzinie 22:50 (15:50 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 18. odcinek pierwszej serii anime Fumetsu no Anata e zatytułowany „Cały czas przed siebie”. „Tonari wraca na wyspę, by wyciągnąć Fushiego z więzienia Hayase. Tam dowiaduje się o powrocie kołatników. Gdy miasto Jananda jest atakowane przez potwory, ona i Fushi są świadkami niewiarygodnego spektaklu...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałekw nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 09.08.2021

[anime] Fumetsu no Anata e 17: „Prekursor”.

Już w najbliższy poniedziałek, 9 sierpnia o godzinie 22:50 (15:50 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 17. odcinek pierwszej serii anime Fumetsu no Anata e zatytułowany „Prekursor”. „Nieoczekiwana propozycja Hayase po objęciu stanowiska szefa wyspy podburza mieszkańców Janandy! Kobieta łapie Fushiego i planuje uczynić go swoją własnością. Jednak Tonari zaciekle kontratakuje! Ją również motywują do działania uczucia do Fushiego...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałekw nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 02.08.2021

[anime] Fumetsu no Anata e 16: „Dziecięce marzenia”.

Już w najbliższy poniedziałek, 2 sierpnia o godzinie 22:50 (15:50 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 16. odcinek pierwszej serii anime Fumetsu no Anata e zatytułowany „Dziecięce marzenia”. „Świętując zwycięstwo, Fushi i pięcioro dzieci rozmawiają o swoich marzeniach. Tonari, której kamień spadł z serca, wspomina swoją przeszłość. Fushi po raz kolejny staje na arenie, by zapewnić sobie ucieczkę z wyspy. Tam jednak spotyka znienawidzonego wroga...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałekw nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 26.07.2021

[anime] Fumetsu no Anata e 15: „Dziewczyna imieniem Tonari”.

Już w najbliższy poniedziałek, 26 lipca o godzinie 22:50 (15:50 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 15. odcinek pierwszej serii anime Fumetsu no Anata e zatytułowany „Dziewczyna imieniem Tonari”. „Tonari oferuje swoją pomoc w ratowaniu Pioran. Fushi nie jest w stanie w pełni zaufać tej tajemniczej dziewczynie. Gdy ponownie pojawia się kołatnik, rozpoczyna się kolejna walka o utracone wspomnienia...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałekw nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 19.07.2021

[anime] Fumetsu no Anata e 14: „Wyspa Wolności, Jananda”.

Już w najbliższy poniedziałek, 19 lipca o godzinie 22:50 (15:50 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 14. odcinek pierwszej serii anime Fumetsu no Anata e zatytułowany „Wyspa Wolności, Jananda”. „Wyspa bezprawia, Jananda. To tutaj więźniowie zabijają się nawzajem, by spełnić swoje życzenia. Nieśmiertelny Fushi stał się promykiem nadziei dla pięciorga dzieci. Nie zauważył jednak zbliżających się kroków z przeszłości...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałekw nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 12.07.2021

[anime] Zwiastun drugiej części pierwszej serii.

W dzisiejszym odcinku specjalnym, streszczającym dotychczasowe wydarzenia, pojawiła się krótka zajawka przyszłych wydarzeń, którą można obejrzeć tutaj. Poza tym żadnych nowych scen, więc na razie odpuszczam przygotowywanie polskiej wersji (mam urwanie głowy w związku z przeprowadzką, do tego brak źródła w dobrej jakości, gdyż epizod był nadawany jedynie w telewizji).

Dodano: 05.07.2021

[anime] Fumetsu no Anata e 13: „Wola rozwoju”.

Już za dwa tygodnie w poniedziałek, 12 lipca o godzinie 22:50 (15:50 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 13. odcinek pierwszej serii anime Fumetsu no Anata e zatytułowany „Wola rozwoju”. „Był całkowicie bezsilny, gdy potężna siła odbierała mu część życia i wspomnień. Gdy Fushi cierpiał, nie wiedząc, co dalej począć, przyszła mu z pomocą pewna osoba. I gdy w końcu wyruszyli pełni determinacji, już czekały na nich nowe spotkania...” Ponadto tydzień wcześniej, 5 lipca, odcinek powtórkowy (streszczenie wydarzeń z perspektywy Obserwatora). Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałekw nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 28.06.2021

[anime] Fumetsu no Anata e 12: „Przebudzenie”.

Już w najbliższy poniedziałek, 28 czerwca o godzinie 22:50 (15:50 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 12. odcinek pierwszej serii anime Fumetsu no Anata e zatytułowany „Przebudzenie”. „Gdy Gugu i Rean, złączeni wtedy na łące przeznaczeniem, w końcu próbują wyznać sobie prawdziwe uczucia, w rezydencji pojawia się kołatnik. Istota atakuje wspaniałą salę imprezową, wywołując popłoch wśród zaproszonych na urodziny córki pana domu gości. Fushi wyrzuca przerażonych ludzi na zewnątrz i sam rzuca wyzwanie swojemu prześladowcy. Jednak wtedy odczuwa ból... Ale nie jego własny...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałekw nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 21.06.2021

[anime] Fumetsu no Anata e 11: „Prezent z przeszłości”.

Już w najbliższy poniedziałek, 21 czerwca o godzinie 22:50 (15:50 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 11. odcinek pierwszej serii anime Fumetsu no Anata e zatytułowany „Prezent z przeszłości”. „Od walki z kołatnikiem minęły cztery długie lata. Ale czas pokoju nie może trwać wiecznie. Gdy nagle pojawia się utracony brat Gugu, Shin, tryby przeznaczenia Gugu i Rean zostają wprawione w ruch.” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałekw nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 14.06.2021

[anime] Fumetsu no Anata e 10: „Nowa rodzina”.

Już w najbliższy poniedziałek, 14 czerwca o godzinie 22:50 (15:50 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 10. odcinek pierwszej serii anime Fumetsu no Anata e zatytułowany „Nowa rodzina”. „Tajemniczy wróg powrócił na scenę. Gdy Fushi został brutalnie zaatakowany w lesie, Gugu rzucił mu się na ratunek. I gdy już wszystko wydawało się stracone, wyjątkowa więź braci dała nikłą nadzieję...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałekw nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 07.06.2021

[anime] Fumetsu no Anata e 09: „Głęboko wyryte wspomnienia”.

Już w najbliższy poniedziałek, 7 czerwca o godzinie 22:50 (15:50 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 09. odcinek pierwszej serii anime Fumetsu no Anata e zatytułowany „Głęboko wyryte wspomnienia”. „Fushi znalazł ludzi, którzy byli dla niego niczym rodzeństwo. Gugu, który postanowił podzielić się z nim swoją bolesną, głęboko zakorzenioną przeszłością, a także narzekającą na brak wolności Rean. Gdy zaczynają rozwijać łączącą ich więź, w cieniu przemyka złowieszcza sylwetka...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałekw nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 31.05.2021

[anime] Fumetsu no Anata e 08: „Bracia potwory”.

Już w najbliższy poniedziałek, 31 maja o godzinie 22:50 (15:50 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 08. odcinek pierwszej serii anime Fumetsu no Anata e zatytułowany „Bracia potwory”. „Wiodąc spokojne życie w Takunaha, Gugu i Fushi, powolutku, małymi kroczkami coraz lepiej się poznawali. Jednak kiedy chłopiec dowiedział się, jaki sekret skrywa jego ciało, w desperacji samotnie stawił czoła swojemu przeznaczeniu...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałekw nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 24.05.2021

[anime] Fumetsu no Anata e 07: „Chłopiec, który chciał się zmienić”.

Już w najbliższy poniedziałek, 24 maja o godzinie 22:50 (15:50 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 07. odcinek pierwszej serii anime Fumetsu no Anata e zatytułowany „Chłopiec, który chciał się zmienić”. „Fushi oraz Pioran, po długiej i pełnej przygód podróży, podczas której Kulek spotkał się ze swoim stwórcą, rozpoczynają nowe życie w domu starego piwowara. Ono zostaje serdecznie przywitane przez zamaskowanego chłopca, Gugu. I tym razem to obecność Fushiego sprawia, że ktoś przechodzi przemianę...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałekw nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 17.05.2021

[anime] Fumetsu no Anata e 06: „Nasz cel”.

Już w najbliższy poniedziałek, 17 maja o godzinie 22:50 (15:50 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 06. odcinek pierwszej serii anime Fumetsu no Anata e zatytułowany „Nasz cel”. „Fushi ponownie spotyka Pioran. Staruszka, podróżując u jego boku, uczy go mówić oraz żyć zgodnie ze zwyczajami ludzi. Jednakże zostają zaatakowani przez coś tajemniczego. W ten oto sposób rozpoczyna się walka zagrażająca istnieniu Fushiego...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałekw nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 10.05.2021

[anime] Fumetsu no Anata e 05: „Towarzysze podróży”.

Już w najbliższy poniedziałek, 10 maja o godzinie 22:50 (15:50 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 05. odcinek pierwszej serii anime Fumetsu no Anata e zatytułowany „Towarzysze podróży”. „Parona i pozostali wprowadzają w życie swój plan i uciekają z więzienia, by wrócić do Ninanna. Jednakże bezlitośnie stara się im przeszkodzić oddział Yanome pod dowództwem Hayase. W wyniku tej heroicznej ucieczki ciało Fushiego przechodzi kolejną przemianę...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałekw nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 03.05.2021

[anime] Fumetsu no Anata e 04: „Duże naczynie”.

Już w najbliższy poniedziałek, 3 maja o godzinie 22:50 (15:50 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 04. odcinek pierwszej serii anime Fumetsu no Anata e zatytułowany „Duże naczynie”. „Oddając się Hayase do niewoli, Parona oraz March uniknęły śmierci. W cudownym mieście Yanome doświadczały radości życia. Jednakże plany Hayase, by odkryć tajemnicę nieśmiertelności Fushiego, mogły okazać się dla nich kolejną śmiertelnie niebezpieczną pułapką...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałekw nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 26.04.2021

[anime] Fumetsu no Anata e 03: „Maleńka ewolucja”.

Już w najbliższy poniedziałek, 26 kwietnia o godzinie 22:50 (15:50 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 03. odcinek pierwszej serii anime Fumetsu no Anata e zatytułowany „Maleńka ewolucja”. „Chłopiec, który musiał wszystkiego się nauczyć, spotkał March, która zachowywała się jak prawdziwa, kochająca matka, i te dwie istoty zaczęły powoli budować więź. W tym samym czasie Parona desperacko próbowała uratować przyjaciółkę, a Hayase nieustępliwie ją ścigała. A wtem wyłonił się ogromny cień...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałekw nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 19.04.2021

[anime] Fumetsu no Anata e 02: „Nieposłuszna dziewczynka”.

Już w najbliższy poniedziałek, 19 kwietnia o godzinie 22:50 (15:50 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 02. odcinek pierwszej serii anime Fumetsu no Anata e zatytułowany „Nieposłuszna dziewczynka”. „Ono podróżowało dalej, aż dotarło do wielkiego lasu zwanego Ninanna. Żyła tam beztrosko dziewczynka imieniem March. Jednak zgodnie z tradycjami przodków została wybrana na ofiarę. Jej sen o zostaniu dorosłą miał prysnąć niczym mydlana bańka. Doszło do spotkania dwóch istot walczących o przetrwanie...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałekw nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 12.04.2021

[anime] Fumetsu no Anata e 01: „Ostatni”.

Już w najbliższy poniedziałek, 12 kwietnia o godzinie 22:50 (15:50 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 01. odcinek pierwszej serii anime Fumetsu no Anata e zatytułowany „Ostatni”. „Na początku była kula światła, którą wszechmocny narrator rzucił na ziemię. Istota owa, potrafiąca uczyć się i zmieniać kształt, przeobrażała się kolejno w kamień, mech, aż w końcu niedaleko niej padło zwierzę. Byt pod postacią wilka obserwował swego właściciela, młodego chłopca żyjącego samotnie w skutej lodem krainie. Tak rozpoczyna się jego wieczna podróż poprzez świat pełen najróżniejszych doznań...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z niedzieli na poniedziałekw nocy z poniedziałku na wtorek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 05.04.2021

[anime] Anime Fumetsu no Anata e.

Fumetsu no Anata e (ku twej wieczności) to przygodowe anime fantasy na podstawie mangi autorstwa Ooimi Yoshitoki o tym samym tytule. Na początku była kula światła, którą wszechmocny narrator rzucił na ziemię. Istota owa, potrafiąca uczyć się i zmieniać kształt, przeobrażała się kolejno w kamień, mech, aż w końcu niedaleko niej padło zwierzę. Byt pod postacią wilka obserwował swego właściciela, młodego chłopca żyjącego samotnie w skutej lodem krainie. Tak rozpoczyna się jego wieczna podróż poprzez świat pełen najróżniejszych doznań...Zgodnie z oficjalnymi informacjami pierwsza seria będzie składać się z 20 odcinków. Premierę przewidziano na 12 kwietnia, czyli anime będzie ukazywać się w poniedziałki. Tłumaczenie przygotuje dla Was Oozora z grupy promującej kulturę Dalekiego Wschodu, Twoja Mała Japonia.

Dodano: 01.04.2021
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: pierwsza seria, druga seria, openingi, endingi.
Podobne anime (nichijou): Clannad, Decadence, Fumetsu no Anata e, Kyokou Suiri, Oshi no Ko, Somali to Mori no Kamisama, Suisei no Gargantia.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail administratora strony.